top of page

Miody pachnące naturą

- naturalne i zdrowe -

REKOMENDACJE

Nasze miody zostały docenione przez niejedno już podniebienie, nawet te najbardziej wyszukane. Wyjątkowy smak miodów oraz dobre praktyki, które stosujemy przy jego pozyskiwaniu, zdobyły kilka wyróżnień z których jesteśmy niezwykle dumni

 

żółty przewodnik logo.jpg
Bez nazwy-1.jpg
IMG_8735.jpg

Rodzaje miodów

WIELOKWIATOWY

Jest pomocny przy leczeniu chorób serca, naczyń krwionośnych, alergii i dróg oddechowych. Łagodzi objawy alergii pyłkowych. Polecany osobom cierpiącym na katar sienny.

SPADZIOWY

Powstaje ze spadzi iglastej bądź liściastej oraz nektaru roślin. Stosowany w schorzeniach serca, układu krążenia, leczeniu dróg oddechowych i stanach zapalnych organizmu. 

LEŚNY

Zawiera w sobie całe dobrodziejstwo lasów: maliny, kruszyny, dziurawiec, rumianek. Stosowany jest przy chorobach górnych dróg oddechowych, przeziębieniach, anemiach oraz zaburzeniach przemiany materii.

GRYCZANY

Zawiera  rutynę pomocną przy uszczelnianiu naczyń krwionośnych oraz wzmacnianiu mięśnia sercowego. Zawiera duże ilości magnezu, wit. C oraz żelaza. Regularne spożywanie powoduje wzrost hemoglobiny we krwi. 

FACELIOWY

Stosowany jest przy w zmożonym wysiłku fizycznym,    intelektualnym oraz chorobach układu pokarmowego. Wspomaga układ krążenia: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze,  niewydolność mięśnia sercowego.

LIPOWY

Zalecany jest przy stanach osłabienia organizmu, przeziębieniach oraz w przypadku gorączki. Pomocny w leczeniu nerwic. Posiada właściwości antybiotyczne. 

ŁĄKA i LAS

Zalecany przy przewlekłych stanach zapalnych nerek. Jest  moczopędny, przeciwzapalny oraz wspomaga przemianę materii. Pomocny przy anginie, grypie i kaszlu oraz schorzeniach górnych dróg oddechowych.

CHARAKTERYSTYKA MIODU

Q.png
QQQQ.png
QQQ.png

Miód naturalny nie jest produktem standaryzowanym.
Jego kolor, smak i aromat mogą różnić się od siebie w zależności od miejsca i czasu zbioru. Różnice te w żaden sposób nie wpływają na jego jakość.

 

JAK DBAĆ O MIÓD?

Miód, aby zachował wszystkie swoje właściwości zdrowotne, powinien być odpowiednio przechowywany.

Chroń go przed promieniowaniem słonecznym, przechowuj

w temperaturze pomiędzy +4 a +16 stopni celcjusza oraz podgrzewaj maksymalnie do temperatury 40 stopni.

 

bottom of page